Fontos feladatának tartja a szövetség a szakmai utánpótlás megteremtését, ezt szolgálja például a Leonardo program, melynek keretében az Európai Uniós pénzekkel támogatott egyetemi, főiskolai hallgatók, szakközépiskolások szakmai gyakorlatokon vehetnek részt más társországokban. Vagy megemlíthetők azok az ágazati egyesületek, amelyek a mezőgazdasági forgalmazóknak a gyártmányokhoz kapcsolódó érdekképviseletét látják el, ma már az összes világmárkának van érdekvédelme Európában a Climmar-on keresztül.
Most dolgoznak azon is, hogy a tagországokban a garanciális javítási költségek közelítsék egymást, mert jelenleg nagyok az eltérések. Készül a használtgép értékesítési katalógus, ami nagy segítséget jelent majd a kereskedőknek, hiszen tartalmazza majd az Európában használatos gépek árát, mennyi munkaórát dolgoztak, hány évesek és ebből kiszámítható, mennyi az értékük
Azt is igen fontosnak tartja Harsányi Zsolt, a Climmar új alelnöke, hogy a tagszervezetek egymás munkáját állandóan figyelemmel kísérhetik, alkalmat adnak erre a kiállítások, a szakmai konferenciák, a kongresszusok, a Climmar saját, háromnyelvû web-oldalai, tanulhatnak egymás eredményeiből és természetesen hibáiból is.
A Climmar keresi a lehetőségeit annak, hogy a Kelet-Európai országok közül a cseheken és a magyarokon kívül másokat is tagjai közé fogadhasson, például a lengyeleket, a horvátokat, a szlovákokat, az észteket. Ebben a munkában segíthet a legtöbbet Harsányi Zsolt, az Axial tulajdonosa, a Climmar új alelnöke.