Fontos az OSZA és a telepi adatbázis folyamatos egyeztetése. Az üzem E-mail-hez csatolt egyedleltár állományt kaphat az országos adatbázisból, melyet egyeztethet. A Riska elvégzi a két adatbázis összehasonlítását, listát készít a különbségekről és megjelöli, hogy hol van eltérés (pl. az országos adatbázis szerint él az egyed, a telepi nyilvántartás szerint nem). Ez a funkció biztosítja a telepi és az országos adatok egyezőségét és naprakészségét, ami megfelel az Uniós elvárásoknak.
A tehenészetek számára fontos az ÁT Kft (info@atkft.hu) és a saját adatbázis közötti internetes kapcsolat. A termelésirányítási munka a havi ellenőrző fejéskor gyûjtött adatokon alapul (tej-kg, zsír%, fehérje%, tejcukor%, karbamid). Ezekből az adatokból a program kiértékeléseket készít, laktációt számol, adatot ad csoportosításhoz, selejtezéshez és a gazdaság vezetése fontos tenyésztési döntésekhez kap információt.
A tenyésztési munka irányítását a Holstein-fríz Tenyésztők Egyesülete és a gazdaság közötti internetes kapcsolat segíti (office@holstein.hu). A párosítási munkához nélkülözhetetlen a tehenek küllemi bírálata. A HFTE szakemberei által végzett hivatalos bírálati eredményeket a Riska adatbázisába bemásolva, a nőivarú állomány tenyészértékével a Holstein Globál Indexszel (a HGI-vel) együtt kiértékelések készíthetők, kiválaszthatók a tenyésztési szempontból legértékesebb egyedek.
A SYSTO Kft. célja, hogy hatékony telepirányítási rendszerrel segítse szarvasmarhát tartó partnereit a jó minőségû tej gazdaságosabb megtermeléséhez. Segítséget kívánunk nyújtani ahhoz, hogy a tulajdonosok eredményesen tudjanak alkalmazkodni az Európai Uniós normákhoz.