Azóta sok minden történt. Gyökeresen megváltoztak a feltételek. A globalizálódó világ kihívásaira kell, hogy megfeleljünk. A sikeres kukoricanemesítési programnak köszönhetően a martonvásári kutatóintézet 26 szemes- és 7 silóhibriddel büszkélkedhet. Ezek között olyan megbízható és kedvelt kukoricahibridek találhatók, mint a NORMA vagy a MARATON.
Az intenzív fajta előállító munkával párhuzamosan folyik a kukoricák „fajtatechnológiájának” kidolgozása. A növénytermesztési kutatások célja hogy a hibridek eltérő agronómiai viselkedését megismerjük és megismertessük a gazdálkodókkal. A hibrid, a környezet és a termesztéstechnológia közötti kölcsönhatások feltárása a termelő számára a legfontosabb. A martonvásári kísérletek valamint az ország különböző pontjain beállított kisparcellás és üzemi méretû kísérletek ezt a célt szolgálják.
A szorosan összekapcsolódó nemesítési és termesztési kutatások teszik lehetővé, hogy a magyar termelők kiválasszák az adottságaiknak, technológiai feltételeiknek és termesztési céljuknak legmegfelelőbb, gazdaságosan termelhető martonvásári kukoricahibrideket. Jöjjenek el és saját szemükkel győződjenek meg a martonvásári kukoricanemesítés és az agrotechnikai kutatások legújabb eredményeiről.
Martonvásáron
Az MTA mezőgazdasági kutatóintézetében
Várjuk Önöket, találkozzunk szeptember 18-án és 19-én 9 és 10 óra között!