A kártevők közül a tarka szőlőmoly a domináns. Nemzedékről nemzedékre emelkedett a populáció egyedszáma, ami arra int bennünket, hogy fokozottan figyeljünk a kártevőre, s időzítetten védekezzünk ellene. A 2. nemzedék rajzása valamikor július közepén érte el a csúcsát, de az elhúzódó jelleg miatt a szexferomon csapdás helyi megfigyelés nem nélkülözhető. A molyok kártétele nyomán gyakran megtelepszik a szürkepenész, ez is indokolja a kezeléseket.
A szőlő védelmében nem csak a megfelelő készítmény kiválasztására kell koncentrálni, hiszen a hatékonyság alapvető feltétele, hogy a permetlé eljusson a megcélzott felületekre. Jelenleg olyan gazdag a növény lombozata, hogy az gátolja a védendő felületek, pl. fürtök bepermetezését. Éppen ezért a kezelések előtt ajánlott a hónaljazást elvégezni, a csonkázás is segít a lombozatot kordában tartani, s csökkenti az új, fertőzésre érzékeny felületet. A tőkéket szellőssé kell tenni, s ahogy közeledik a zsendülés ideje, úgy kell egyre inkább a fürtöket „megnapoztatni” a zöldmunkákkal. A permetezések során a szórófej megfelelő beállításával, az axiálventilátoros, vagy más légszállításos gépeknél a légáram sebességének, erejének beállításával törekedjünk arra, hogy lehetőség szerint a lombozatot megmozgatva a leveleket és a fürtöket minden irányból befedjük a permetlével, (de ne fújjuk át a permetet a következő sorra).
A lombozat öregedésével és a bogyók héjának erősödésével visszatérhetünk a kontakt hatású készítmények használatához, kezelhetünk réz és kéntartalmú szerekkel. A szürkepenész ellen a folpet vagy kaptán hatóanyagot alkalmazhatjuk, illetve a rövidebb élelmezés-egészségügyi várakozási időt követelő ciprodinil, pirimetanil, vinklozolin, iprodion hatóanyag tartalmú készítmények közül választhatunk.