A kutatási eredmények széles körű megismertetése leginkább a köztermesztésbe kerülő fajtákban, hibridekben realizálódik, továbbá a hozzárendelt technológiák bevezetésében is számos kutatási terület eredménye ötvöződik (élettan, fiziológia, ökológia, biotechnológia, genetika, agrotechnika, minőségi, kórtani, speciális alapkutatások). A gyakorlatban ez egy hosszú, több évig tartó munka, melynek eredményei a fajták és hibridek teljesítményében együttesen jelennek meg, hiszen végül a köztermesztési mutatók (terméshozam, minőség, termésbiztonság, piacképesség) döntik el, hogy a kutatás-fejlesztési (K+F) munka sikeres volt-e.
Egy-egy új kutatási eredmény megismertetésének egyik hatásos módja a bemutatók, nyílt napok tartása, ahol az újdonságokkal együtt a korábbi fajtákat és hibrideket a résztvevők együtt láthatják és hasonlíthatják össze. A Gabonakutató Kft. is él a bemutatók adta lehetőségekkel és arra törekszik, hogy a jelenlegi sikeres fajták (GK Csillag, GK Békés, GK Szemes, GK Kalász, GK Judy, GK Impala és a többi GK fajta) mellett a feltörekvő, még újnak számító (GK Körös, GK Berény, GK Futár) fajták üzemi méretű eredményeiről is tájékoztasson. A megjelentek az idén láthatják először a legújabb államilag elismert újdonságainkat is, így a GK Pilis, GK Szilárd fajtáinkat, amelyek az állami kísérleti eredményeiket és speciális tulajdonságaikat reményeink szerint pár éven belül a köztermesztésben is igazolni fogják.
Bemutatóinkat, mint láthatják, az ország különböző régióiban tartjuk, hogy lássuk és tapasztaljuk fajtáink speciális vagy általános adaptálódó képességét, ezzel is megkönnyítve az önök döntését, nevezetesen azt, hogy melyik GK fajtát válasszák és vessék.
Fentieket szem előtt tartva, várjuk személyes megjelenésüket és érdeklődésüket, őszinte véleményüket, hiszen a további sikeres munkánkhoz az Önök tapasztalataira is szükségünk van.
A bemutatóinkon való találkozás reményében, magam és kollégáim nevében:
Üdvözlettel: Dr. Beke Béla
A cikk szerzője: Dr. Beke Béla