A felmelegedés megváltoztatja a világ bortérképét
Merlot nélkül olyan lenne Bordeaux, mint Tokaj furmint nélkül. Fel is vetődött a kérdés, hogy a világ legismertebb borvidékei alkalmazkodhatnak-e a klímaváltozás hatásaihoz anélkül, hogy elveszítsék identitásukat. Ezért kísérletek folynak az érési idő késleltetésére.
Dr. Drón a levegőben
A drónok minden eddiginél pontosabb, naprakészebb információt adhatnak a termesztett növények és a talaj állapotáról. Az egyéni gazdálkodók számára ez a fajta információ határozhatja meg, gyenge lesz a termés, vagy rekord betakarítás várható.
Óceáni hulladékszigetek felszámolása – a terv már elkészült
Thor Heyerdahl norvég antropológus, aki 1969-ben egy óegyiptomi papiruszhajó másolatával szelte át az Atlanti-óceánt, az elsők között számolt be az a világtengerekben összetorlódott szemétszigetekről. Mára nem csak a szennyezés mennyisége növekedett, hanem terv is készült az óceán megtisztítására.
Sáskajárás Argentínában
A mezőgazdasági termelők és a fertőtlenítést végző szakemberek figyelmeztetnek, az elmúlt több mint fél évszázad legnagyobb sáskajárása fenyeget Argentínában.
Konténerben termeszt zöldséget a Google
Áruszállító konténereket eddig csak teherhajókon és vonatokon láttunk, hamarosan azonban a városokban is feltűnhet egy-egy fémdoboz; a Freight Farmshoz hasonló vállalatok szuper intelligens mini farmokat építenek a konténerekből.
Átrendeződőben a búza világpiaca
A nemzetközi mezőgazdasági piac idén jelentős változásokat mutat olyan okok miatt, mint az erős dollár, az olajárak zuhanása és a nagy terméshozam – írja a Wall Street Journal és rögtön példával is szolgál. Egy vállalkozó, aki Délkelet-Ázsia több malmának szállít búzát, az eddig gyakorlattal szemben már nem Ausztráliában, hanem Argentínában vásárol, mivel ott olcsóbb a gabona és nagy mértékben csökkentek a szállítási költségek.