GRANULÁLT VAGY KEVERT?
A modern repítőtárcsás műtrágyaszórók akár 18-24-36 m munkaszélességgel is dolgoznak. Ez viszont a legmagasabb szintű technikai és mechanikai követelményeket támasztja mind a műtrágyaszóró, mind a műtrágya felé. Minél nagyobb a szórásszélesség, annál jobb, egységesebb minőségű műtrágya szükséges. A kevert műtrágyák alkalmazása sokszor problémás, mivel a szemcsék különböző fizikai tulajdonságai miatt szinte lehetetlen ezekkel a termékekkel egyenletes szórásképet elérni.
A REPCE ÉS A GABONAFÉLÉK MŰTRÁGYÁZÁSA – MI A TEENDŐ ILYEN ZORD IDŐBEN?
A kultúrák vegetációs időszaka alapvetően korán kezdődik és bizonyos feltételek mellett már február 1-től fejtrágyázhatók a kalászos növények. Ugyanakkor az időjárás-jelentés február utolsó hetére tartós fagyot és éjszakánként akár -15 °C-ot jelez. Ilyen esetben a törvényi szabályozás szerint el kell halasztani a műtrágyaszórást, ami mind mezőgazdasági, mint környezetvédelmi szempontból indokolt.
Milyen hatással van a későbbi időpontban végzett műtrágyázás? >>
MŰTRÁGYA SZÓRÁSKÉP
Az egyes műtrágya-termékcsoportok jelentősen különböznek egymástól a szemcsék formája, nagysága valamint a fajsúly tekintetében. Megkülönböztetünk prillezett műtrágyát (például karbamid), granulált műtrágyát (mészammon-salétrom, NP- és NPK-műtrágyák), kompaktált műtrágyát (kálisó), valamint kristályos műtrágyát (pl. ammónium-szulfát).
Borealis L.A.T Hungary Kft.
Peterdy utca 15.
1071 Budapest
+36 1 479 5959
lat.hu@borealisgroup.com
www.borealis-lat.com