A jövőbeli Közös Agrárpolitika céljaiként meghatározott fenntartható élelmiszertermelés, a természeti erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodás, valamint a kiegyensúlyozott területi fejlődés szintén támogatandó prioritások az AGRYA hétfői közleménye szerint. Úgy vélik, a status quo fenntartása és a közvetlen kifizetések tagállamok közötti elosztásának méltányosabbá tétele a jelenlegi körülmények között viszont nem tűnik reális alternatívának.
Emellett a közvetlen kifizetések és a piaci intézkedések megszüntetése sem elfogadható. A magyar fiatalokat képviselő gazdaszervezetnél jó jelnek tekintik, hogy a fiatal gazdák helyzetének alakulásával a dokumentum külön is foglalkozik. A fiatalok ugyanis a jövőben fontos szerepet fognak játszani az unió mezőgazdaságában - fogalmaznak. A közvetlen kifizetéseket pedig célzottan, az aktív gazdálkodókhoz kell eljuttatni.
A magyar érdek legalább a 2013-as támogatási szint fenntartása, ebből következően pedig a támogatások renacionalizálásának elutasítása. A KAP II. pillérénél, a vidékfejlesztési intézkedések esetében legalább a jelenlegi társfinanszírozási szint fenntartása indokolt - fogalmaz az AGRYA -, illetve továbbra is lehetővé kell tenni a versenyképesség javítását és a szerkezetátalakítást szolgáló beruházások támogatását. Vagyis: radikális reform helyett hosszú távú, a közös érdekek mentén kialakított KAP-programozás indokolt. A támogatások drasztikus csökkentése ugyanis Magyarországon, valamint a közép-kelet-európai tagállamokban súlyos következményekkel járna - tartalmazza a közlemény.