A behozott áruféleségek között továbbra is a legfontosabb árucikk volt a szójabab, bár az USA-val folytattott vámháború miatt szűk 8 százalékkal csökkent az importált mennyiség, így 88 millió tonnát tett ki. Értékben a zsugorodás mértéke mindössze 4 százalék volt, így összesen 33,5 millárd eurót költöttek erre a termékre.
Importérték tekintetében 45%-os bővüléssel a halászati termékek foglalják el a második helyet (10,58 Mrd euró), a húsféleségeket a harmadik helyre szorítva vissza (10 Mrd euró), amelyek "csak" 15,8%-ot bővültek.
A marhahús importértéke 4,2 Mrd euróval új rekordot állított be Kína történetében. Növekedett a beszállított birka- és baromfihús mennyisége is. Ezzel szemben a sertés helyi túlkínálata és nyomott ára miatt (afrikai sertéspestis) erre a húsféleségre 6,6%-kal kevesebbet költöttek a külpiacokon (1,83 Mrd euró).
Utóbbi termékcsoportban 7,5%-kal csökkentek Kína kiadásai, összesen 6,9 milliárd eurót áldoztak gabonafélékre. Ezzel szemben cukorból 20-kal többet importáltak, a behozott mennyiség elérte 2,8 millió tonnát. A termék globális árcsökkenése miatt mégis 4,6%-kal kevesebbet költöttek cukorra, így 910 millió eurónál megálltak a kiadások.
Tejtermékekből is nőtt a kínai kereslet, 7,8%-kal több árut hoztak be, a teljes mennyiség elérte a 2,74 millió tonnát. Ezen belül a tejpor mennyisége átlagon felül emelkedett (+11 %, 1,3 Mio t). A behozott tejtermékek értéke elérte a 9,4 miliárd eurót, ami 15%-os növekedést jelent a tavalyi évhez képest. Mindezen felül Kína 25 százalékkal több gyümölcsöt is vásárolt külföldről. Az alkoholos italok (elsősorban sör és bor) behozatala pedig egyenesen 50 százalékkal emelkedett.