Meghívók
Top20 fajtakísérleti szemlék - július 21-22-23-24.
A kísérletek nyilvánosak, a szemléken bárki részt vehet.
Németországi tanulmányút konferenciabusszal
Augusztus 24-25-26-27-én Budapest-Prága-Lipcse-Einbeck-Regensburg-Budapest útvonalon konferenciabuszos utazást szervezünk. Az utazás célja:
- A németországi gazdák fajtaválasztási szempontjainak tanulmányozása
• Az osztott Nitrogén használatának gyakorlata
• Megújuló energiatermelés és hasznosítás
• A precíziós gazdálkodás tapasztalatai és fejlődése Németországban
A hosszabb útszakaszokon előadások és irányított beszélgetések segítségével tárjuk fel azokat az utakat, amelyeket a mezőgazdaságnak a jövőben követnie kell ahhoz, hogy a gazdálkodók megőrizzék versenyképeségüket.
Várható költség (étkezések nélül): 150 000 Ft
Az út szervezésében és a szakmai programok előkészítésében segítségünkre vannak:
- AB AGRO Utazási Iroda
- PC Agrár Kft. (Precíziós gazdálkodáshoz szükséges szoftverek, szatellites térképek, NDVI eszközök forgalmazója)
- KWS Magyarország, a KWS nemesítő cég hazai leányvállalata
- Saaten-Union Hungária, a Saaten-Union GmbH nemesítő cég hazai leányvállalata
VII. Kukorica Termésverseny: Közeledik a regisztráció határideje!
Terméstanúsítás: Mi hitelt adunk a szavának!
"Új Ég, Új Föld"
A tudomány és technika fejlődése új szakaszt nyitott a gazdálkodás, termelés, elosztás és fogyasztás területén. Számunkra ez nem csak általánosságban érdekes, hanem azért is, mert a mezőgazdaság az egyik éllovasa a folyamatnak. Az élelmiszerek mennyisége és minősége iránti drámai igénynövekedés máris bonyolult helyzetet idézett elő a világban, s az eligazodás immár nem alapozható a hagyományos ismeretekre. Dr Gyódi Péter (ügyvezető, PC Agrár Kft., a Magyar Kukorica Klub Egyesület titkára) ötlete alapján indult útjára a http://www.smart-farming.hu/ blog, hogy segítséget nyújtson a témával kapcsolatos ismeretek fejlesztésében, s az új folyamatba való bekapcsolódásban.
Tengeri szemmel:
A kukorica fejlődési állapotai
A starter és osztott N műtrágyázásról
A kukorica gyökér fejlődése
Mire ügyelj az idei kukoricatermésed érdekében?
- Elfogyóban a talaj vízkészlete - ha módodban áll, öntözz!
- Tanulmányozd, hogy az egyes táblákban, táblarészeken miért jelennek meg korábban a szárazság tünetei, mint másutt. Könnyen lehet, hogy ezek olyan talajhibákra, tápanyagszolgáltatási zavarokra utalnak, amelyeket a következő vetemény vetése előtt még korrigálhatsz!
- Ilyenkor még (vegetatív fázis tünetei)vagy már (generatív fázis tünetei) kifejezettek a tápanyaghiány és a gyomirtó szer hatástünetei. Bíráld el és dönts, hogy van-e lehetőséged, és meg is éri-e javítani a helyzeten.
- Figyelj a kártevőkre (levéltetvek, kukoricabogár, kukoricamoly, gyapottok bagolyepke) és szükség szerint avatkozz be rovarölő szeres kezelésekkel! A rovarkártevők nem csak rágásukkal okoznak kárt, hanem elősegítik fertőzések kialakulsát is.
- Ha részt veszel a Kukorica Termésversenyben, különös gonddal figyeld a növényzet fejődését, s segítsd a növényt átvészelni stressz-helyzetekben. Kérj szakértői véleményt a beavatkozás előtt!
- Most már eldöntheted, mely táblákkal veszel részt a Termésversenyben - ne késlekedj regisztrálni, hogy még további segítséget is nyújthassunk a sikeres versenyzéshez!
Átgondoltad már? Ugyanakkora ráfordítással akkor éred el a legnagyobb termést, ha minden elvetett kukoricaszemből termő növény fejlődik! Hatvanezer tövön 12 tonna terem, ha mindegyiken található egy 20 dekás cső, 15 tonna, ha a csövek 25 dekásak.
A jó terméshez nem kell csoda - elég, ha odafigyelsz!