A szántóföldi bemutatón a sort egy CM 188-s két dobos fûkasza nyitotta 1,85 m-es munkaszélességgel, amit egy CM 247-es tárcsás fûkasza követett 2,4 m-es munkaszélességgel. A tárcsás fûkaszáknál meg kell említeni, hogy egyaránt magukban hordozzák az egyedi, a Vicon cég által alkalmazott kaszagerendelyt, amire jellemző a mindig páros tárcsaszám, az ék alakú gerendely és a tárcsánkénti 3 penge. Ezek együttesen biztosítják a precíz, csíkozódásmentes vágásképet.
Ezeket a tulajdonságokat szintén magában foglalta a következő, KMR 3001-es gumihengeres szársértővel ellátott vontatott tárcsás fûkasza is, mely egyedi felfüggesztésének köszönhetően minden talajkörülmények között biztosítja az egyenletes talajnyomást, és a tökéletes talajkopírozást.
A rendek szétterítésére egy 5,50 m-es munkaszélességû Fanex 553 típusú gép állt rendelkezésre. A HS 360-as univerzális rendkezelő gép mely 3,60 m-es munkaszélességben összegyûjti a rendet vagy 3 m-es szélességben szétteríti azt. Ez a gép optimális választás lehet a kisebb gazdaságok számára.
A következő fázisban a rendképzésé volt a főszerep, a kiválasztott gép pedig az Andex 393 volt. A rendre rakott termény bálázása egy fixkamrás RF 125-s és egy RV 1601-s változókamrás bálázóval történt. A két bálázóban közös az egyedülálló rotortechnológia, amely nagy mennyiségû termény esetén is biztosítja az egyenletes terményáramot. A változókamrás bálázó egyedi hevederfeszítő technológiájának köszönhetően a bálamag és a külső rétegek tömörségét külön-külön lehet szabályozni, így a bála szellőzése a puhább bálamagnak köszönhetően megoldott. A változókamrás bálázó kezelőpultja a bálázás minden folyamatáról tájékoztatja a kezelőt beleértve a kamra feltöltöttségi állapotát, haladási irányt és a kötözési folyamatot.
Az elkészült bálák becsomagolását egy Taarup 7420 M típusú bálacsomagoló végezte el, melynek felszereltségében meg kell említeni a bála és rétegszámlálót és az automatikus asztalmegállítást.
A bálák nagyüzemi kijuttatására lett kifejlesztve a Taarup takarmánykiosztó kocsija mely két vágódobbal végzi el a tökéletes bálabontást, majd a 310 fokban elforduló kifúvó torony akár 18 m távolságig képes bejuttatni a szalmát az állatok alá. Az oldalsó kijuttató csatorna pedig az állatok takarmányozási céljára juttatja ki a lebontott terményt.