A Szent István Egyetem konzisztóriumának tagjai: Dr. Tőzsér János rektor, Figler Kálmán kancellár, Darabos Tamás, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara főigazgatója, Dr. Jenes Barnabás, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója, valamint Lázár Vilmos, a Magyar Lovas Szövetség elnöke.
Az új típusú tanácsadói testület feladata többek között az Egyetem Intézményfejlesztési Tervében javasolt fenntartói módosítások véleményezése, valamint az intézmény éves költségvetésének és vagyongazdálkodási tervének megvitatása, elfogadása.
A konzisztórium nem vállal felelősséget az egyes döntésekért, nincs vétójoga, de egyetértési joggal bír, továbbá az Egyetem szenátusa elé csak abban az esetben kerülhetnek a döntésre váró ügyek, ha azzal a konzisztórium is egyetért.
Darabos Tamás korábban tanácsadóként, felsővezetőként dolgozott banknál, biztosítónál és egyéb szolgáltató szervezeteknél, s több mint egy éve csatlakozott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarához. A Kamara a Szent István Egyetem egyik kiemelt szakmai együttműködő partnere, s az Egyetemmel közösen célul tűzte ki az agráriumhoz és a vidékfejlesztéshez kapcsolódó szakmák, képzések népszerűsítését a fiatalok körében.
Dr. Jenes Barnabás a Mezőgazdaságtudomány Kandidátusa, a Szent István Egyetem jogelőd intézményében, a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen növényvédő szakirányon végzett. A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ hosszú évek óta a Szent István Egyetem stratégiai partnere, számos kutatási, fejlesztési, innovációs és pályázati projektben működik együtt a két intézmény.
Lázár Vilmos a fogathajtó világ, a hazai és a nemzetközi sportélet kiemelkedő személyisége, hétszeres kettesfogathajtó világbajnok. Összesen 12 világbajnoki érem tulajdonosa. Tízszeres magyar bajnok, kilencszeres magyar Derby-győztes. A lovassport Örökös Bajnoka. A Szent István Egyetem „Egyetemi Lovastanára”. A CBA Felügyelőbizottságának elnöke, a Lázár Lovaspark társtulajdonosa, a Nemzeti Vágta elnöke és társtulajdonosa. Jelentős sport-, gazdasági-, társadalmi- és politikai-kapcsolati tőkével rendelkezik.
A konzisztóriumi tagok megbízatása öt évre szól, újraválaszthatók és társadalmi munkában végzik a tevékenységüket.
Forrás: SZIE