Kérem, fogalmazza meg, mi az újdonságuk lényege!
A dán céggel közösen létrehozott gépünk a síktárolók kitárolását oldja meg egy már lé
tező technika modern átgondolása eredményeként.
Mi az az előny, ami ezt az újítást jellemzi a hasonló piaci termékekkel szemben?
A dán cég által tőlünk vásárolt know-how-t együttmûködve jelentősen átdolgoztuk. Az új gabonafelszedő gép elektronizált kivitelû. Emellett univerzális is, hiszen nemcsak a cikkcakk szalaggal használható, hanem egy annak helyére felszerelhető röpítőszalag segítségével direkt rakhatók a tehergépjármûvekre, ha azok be tudnak menni a magtárba. A gépen megújult a rádió távirányító, melynek segítségével távolabbról, akár egy irodából is (kamerák segítségével) irányítható a SKORPIÓ. A gép együttes, a
cikkcakk szalaggal és a T-428 típusú motoros járómûvû rakodószalaggal, akár a gabonaraktári rakodórobotok előőrsévé válhat. A jelenleg a síktárolókban használt homlokrakodókkal szemben számos előny sorolható fel a SKORPIÓ számláján.
Milyen méretû magtáraknál alkalmazható a gép együttes?
A jelenlegi változatot elsősorban a dán és az észak-német magtárakra fejlesztettük ki. Ezek méretei leggyakrabban 40x20 m, így a SKORPIÓ egy 22 m-es cikkcakk szalaggal és egy 10 m-es rakodószalaggal ideálisan használható, de a cikkcakk szalag mérete válaszható 10 és 30 m között.
A jövőbeni fejlesztési elképzeléseikről hallhatnánk?
Tervezzük a cikkcakk szalag meghosszabbítását, ezzel a magyar és a környező országbeli felhasználók igényeinek is eleget téve. Nálunk a magtárak átlagosan 60 m hosszúak. Tervezzük még egy fémdetektor beépítését, valamint a por lekötését ködpárával. Távlatokban a kapacitás növelése lehet még reális igény, aminek megoldására készen állunk.